Konrad Błaszak

Dziś polski internet obiegła bardzo ważna informacja – Netflix pracuje nad serialem o Wiedźminie. Dawno już tak bardzo się nie cieszyłem!

Nie wiem jak Ty, ale dobrych kilka lat temu zdecydowałem się poświęcić kilka godzin z mojego życia na obejrzenie polskiego serialu o przygodach Geralta. Delikatnie mówiąc, to nie był najlepiej spędzony czas.

Książki oczywiście też czytałem, ale przez długi czas to był jedyny dorobek kultury, który wart był czyjejkolwiek uwagi. Potem coś się zmieniło, ponieważ CD Projekt zabrało się za tworzenie gier w tym uniwersum. To była genialna decyzja, ponieważ nie tylko przyniosła tej firmie masę pieniędzy i rozgłosu, ale również – a może i przede wszystkim – świat dowiedział się o Geralcie. Niedługo później pojawiły się plotki, że w końcu może powstać sensowny serial o przygodach naszego zabójcy potworów. Niesamowicie czekałem na ich potwierdzenie, aż w końcu dzisiaj to się stało.

Netflix zaczął nieco tajemniczo:


Dopiero Platige Image wyjaśniło nieco więcej:

WOW, po prostu WOW!

Na razie nic nie wiadomo, ale jestem pewien, że Netflix stanie na wysokości zadania. Szczególnie, że Bagiński również przyłoży do tego swoją rękę. Trochę żałuję, że HBO nie wzięło się za ten serial, ponieważ marzyłbym o Grze o Tron z Geraltem, ale i tak nie mogę się doczekać. Teraz z niecierpliwością będę czekać na decyzję kto zagra głównego bohatera, a jakie piękności zostaną jego wybrankami.

Nie wiem jak Ty, ale ja się Jaram i to cholernie!


Chyba tylko jedna osoba jest niezadowolona z takiego serialu:


Nie zapomnij dodać mnie do obserwowanych na facebooku. Tam możemy pogadać nieco bardziej osobiście. No i jest jeszcze grupa: Szklani Samurajowie!


Next Post